• MATEJ PAVLIČKO, účinkuje v ČEKYHO HUDOBNOM LABÁKU!

• 4. 10. 2023
      • Vedeli ste že: žiak z triedy pána uč. Tomáša Kvasnicu - Matej Pavličko, si bolu už druhýkrát zahrať v Čekyho hudobnom Labáku??? Pecka však!!! Prvýkrát si zahral s Mikom Hladkým zo skupiny Gladiátor a tentokrát bubnoval s Kulym - Mário „Kuly“ Kollár spevákom a frontmanom Desmod. Čekyho Hudobný labák si môžete pozrieť aj online: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/19325/426358#5 Matejovi Pavličkovi prajeme ešte mnoho takýchto projektov, úspechov, hudobníckych zážitkov :-) BRAVÓ!

• Tanečná súťaž DIAMOND CUP 2023

• 2. 10. 2023
      • Tanečná súťaž DIAMOND CUP 2023 nám priniesla opäť skvelé výsledky. Filip Soska a Jana Babíková si vytancovali 7. miesto v latinskoamerických tancoch. Filip Strela a Vaneska Bujnovská sa môžu tešiť rovnako z 3. miesta v latine a Dávid Bujnovský a Nina Knutová si vybojovali 3. miesto v štandardných tancoch a v staršej kategórii junior II v latinskoamerických tancoch finálové 4. miesto. Ďakujeme za príkladnú reprezentáciu Solus Dance Academy a ZUŠ na Štefánikovej ulici v Poprade. TEŠÍME SA A GRATULUJEME

• ÚSPEŠNÉ SEPTEMBROVÉ TANEČNÉ VÍKENDY

• 29. 9. 2023
      • September priniesol tanečnému páru Vaneska Bujnovská a Filip Strela zo Solus Dance Academy a ZUŠ na Štefánikovej ul. v Poprade krásne výsledky. Dve strieborné miesta vo Zvolene a Bratislave zavŕšila súťaž v Trenčíne, kde obsadili krásne 1. miesto - ZLATO v skupine latinskoamerických tancov. V silnej konkurencii si tak pripísali cenné body, ktoré ich veríme, že v krátkom čase privedú k vyššej výkonnostnej triede C. Držíme palce a prajeme ešte veľa úspechov. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy pod vedením tanečného pedagóga Jozefa Solusa.

• VZDELÁVACIE POUKAZY

• 11. 9. 2023
      • Vážení rodičia,

Radi by sme Vás informovali o možnosti venovať Vzdelávacie poukazy našej Základnej umeleckej škole.

Získané finančné prostriedky zo vzdelávacích poukazov budú využité na nákup a údržbu nástrojov, nákup výtvarného materiálu, učebných pomôcok, kostýmov, úhradu účasti na podujatiach a materiálov pre našich študentov. Vaša podpora je pre nás veľmi cenná a ďakujeme Vám za ňu.

Prosíme, aby ste tieto poukazy odovzdali svojim triednym učiteľom alebo vedeniu školy do stredy  27. septembra 2023.

Vzdelávacie poukazy nemožno použiť na čiastočnú úhradu školného v súlade s § 9 ods. 9 Nariadenia vlády č. 630/2008 Z. z.

• TALENTOVÉ SKÚŠKY DO VÝTVARNÉHO A TANEČNÉHO ODBORU

• 1. 9. 2023
      • Na školský rok 2023 / 2024 máme k dispozícii ešte voľné miesta v Tanečnom a Výtvarnom odbore! Neváhajte sa prihlásiť pomocou elektronickej prihlášky, ktorú nájdete na našej EduPage (QR kód) a príďte na talentové skúšky v dňoch 4. – 7. septembra 2023 v čase 14:00 – 17:00. Tešíme sa na Vás!

• Hudobná náuka - ROZVRH 2023/2024

• 24. 8. 2023
      • Rozvrh Hudobnej Náuky na školský rok 2023/2024 pre ZUŠ v priestoroch Domu Kultúry na Štefánikovej ulici.

Zápis do rozvrhu prebieha od pondelka 4. septembra 2023 od 14:00 - 17:00 v triedach Hudobnej náuky príslušného ročníka.

Rozvrh HN na elokovaných pracoviskách Life Academy a ZŠ Veľká sa dozviete u pedagógov na konkrétnych pracoviskách v prvom týždni nového školského roka.

• Zápis a zadeľovanie rozvrhu hodín na šk. r. 2023/24

• 24. 8. 2023
      • Vážení rodičia, milí žiaci,s veľkou radosťou Vás pozývame na Zápis a Zadelenie Rozvrhu Hodín pre školský rok 2023/ 2024. Informácie pre novoprijatých žiakov získate na sekretariáte ZUŠ.Tešíme sa na spoločné stretnutie s Vami!

• Zlatí akordeonisti na celoslovenskom kole Divertimento Musicale!

• 23. 6. 2023
      • Divertimento musicale je celoslovenská postupová súťaž. Finálne celoslovenské kolo na ktoré sa prebojovali naši akordeonisti dopadlo fantasticky! Akordeónovému súboru Fonetico a ich skvelým pedagógom: Mariánovi Šablovi a Gulia Kovalchik srdečne blahoželáme k úžasnému úspechu!!! Tešíme sa ako nám predvedú svoje zlatom ocenené umenie vo štvrtok 29.júna na koncerte v Dome Kultúry! Príďte!

• "Spoznaj orchester"

• 16. 6. 2023
      • Vo štvrtok 15. júna sme sa so žiakmi hudobného odboru zúčastnili nádherného koncertu “Spoznaj orchester” v Štátnej filharmónii Košice. Niečo sme sa dozvedeli o hudbe a hlavne sme si vychutnali nádherný zvuk orchestra v prostredí dokonalej akustiky Už teraz sa tešíme na “budúcoročný”

• VOKÁLNO-KLAVÍRNY VEČER

• 12. 6. 2023
      • Srdečne Vás pozývame na piatkový výnimočný koncert nášho bývalého absolventa Róberta Hrušku s jeho vzácnou hostkou! Máte sa na čo tešiť :-) V koncertnej sále na 2. poschodí.

• Akordeónový orchester Fonetico hviezdil na Gelnickom kľúči 2023!

• 7. 6. 2023
      • Na známosť sa všetkým dáva, že náš Akordeónový súbor Fonetico pod vedením G. Kovalchik a M. Šablu získal ZLATÉ PÁSMO a cenu primátora mesta Gelnica na XIV. ročníku festivalu komornej hudby „Gelnický kľúč 2023“. K ich úžasnému úspechu srdečne blahoželáme a tešíme sa na ich najbližší koncert 29.júna 2023 v divadelnej sále Domu Kultúry Poprad! Všetci ste srdečne pozvaní.

• Grand finále v Leviciach: Tanečný odbor zase hviezdil!

• 30. 5. 2023
      • V piatok 26. mája sa žiačky p. uč. L. Baselidesovej zúčastnili veľkého Grand finále v Leviciach!

Okrem príjemných zážitkov si vybojovali krásne umiestnenia:

STROM ŽIVOTA - 2.miesto

ĎALEKO - 2.miesto

NADOSAH - 2.miesto

Choreografia NÁVRAT už postup na Európske Finále získala a tieto choreografie budú netrpezlivo čakať na postup/nepostup.

Ale všetci podali úžasné výkony a dokázali to aj svojou perfektnou dochádzku a extra treningami za čo som vďačná aj rodičom. A taktiež môjmu manželovi a rodičovskemu združeniu, ktoré nás podporuje.

Držte im palce