• Tanečný odbor

Najmladší z umeleckých odborov školy vznikol v školskom roku 1980/81. Prvou vyučujúcou bola A. Blahušiaková. Odbor sa postupne rozvíjal, pribúdali žiaci, pedagógovia i žánre, vznikol detský ľudový súbor Pramienok a v roku 1994 založila Beáta Blaščáková tanečné divadlo Etyd. V roku 1997 bol k ZUŠ pričlenený folklórny súbor Letnička pod vedením Niny Krigovskej. Letnička bola súčasťou tanečného odboru celé desaťročie, počas ktorého navštívila mnohé krajiny a festivaly a vychovala generáciu tanečníkov, ktorí neskôr našli uplatnenie predovšetkým v popradskom folklórnom súbore Vagonár, ale aj v tanečno-pedagogickej oblasti. V roku 1997 bola k ZUŠ pričlenená aj časť mestského tanečného klubu Trend, s ktorým prišli aj nové pedagogičky Edita Nosálová a neskôr Lívia Baselidesová, so špecializáciou na moderné tance a scénické choreografie. Pre školu získali mnoho cenných úspechov nielen na celoslovenských súťažiach, ale i niekoľko titulov Majstrov Európy, v roku 2000 dokonca aj titul Majstri sveta v hip-hop formáciách. V roku 2005 sa súčasťou tanečného odboru školy stali žiaci Solus Dance Academy s pedagógom Jozefom Solusom, ktorý sa špecializuje na vyučovanie spoločenského tanca. Jeho zverenci okrem niekoľkonásobných najvyšších majstrovských titulov v latinsko-amerických a štandardných tancoch v súťaži párov, družstiev a súborových choreografií. V roku 2008 po odchode Letničky pod iného zriaďovateľa vznikol v ZUŠ nový detský folklórny súbor Popradčan, ktorý pracuje pod vedením Evy Oravcovej.

Pedagógovia tanečného odboru v tomto školskom roku :

Bc. Lívia Baselidesová, DiS. art.

Mgr. Eva Oravcová

Mgr. art. Jozef Solus

Pedagógovia, ktorí pôsobili v tanečnom odbore školy: A. Blahušiaková, B. Blaščáková, R. Jakubčáková, I. Janků, P. Knežníková, Lucia Kolačkovská, Laura Kolačkovská, N. Krigovská, D. Lieskovská, E. Nosálová, M. Smiková, Z. Zvirinská.

Korepetítori: S. Balog, M. Didiáš, R. Fris, K. Jurčo, Š. Karhút, S. Lazorík.