• O škole

• Informácie o štúdiu

Čo poskytujeme?

Sme školou, ktorá sa usiluje o rozvoj umeleckého talentu detí a mladých a rozvoj zručností v štyroch odboroch: hudobnom, výtvarnom, tanečnom a literárno-dramatickom. Sme školou záujmového vzdelávania, ale tiež školou, ktorá poskytuje odbornú prípravu pre ďalšie štúdium na stredných a vysokých školách umeleckých a umelecko-pedagogických smerov.

Kto sa môže stať žiakom?

Každý, kto sa prihlási a absolvuje krátku skúšku pozostávajúcu z overenia talentu a posúdenia predpokladov k štúdiu v ZUŠ. Našimi žiakmi sa môžu stať talentované deti predškolského veku od 5 rokov, deti školského veku, mládež, aj dospelí.

Čo sa u nás môžete naučiť?

V hudobnom odbore môžete študovať hru na nástrojoch: klavír, akordeón, keyboard, gitara, husle, violončelo, kontrabas, zobcová flauta, priečna flauta, klarinet, saxofón, hoboj, bicie nástroje a perkusie, organ, alebo sólový spev. Môžete hrať v našich hudobných zoskupeniach - v  sláčikovom  orchestri, v gitarovom súbore, v  súbore zobcových fláut, v tanečnej kapele, v akordeónovom orchestri, v súbore bicích nástrojoch, spievať v detskom zbore. Umeleckú výchovu v tomto odbore dopĺňajú pravidelné žiacke koncerty, súťaže, festivaly a rôzne vystúpenia.

Vo výtvarnom odbore získate zručnosti v kresbe, maľbe, grafike, vyskúšate si prácu s hlinou, textilom, kovom, drevom, sklom a inými materiálmi, získate zručnosti v počítačovej grafike. Svoje výtvarné práce môžete prezentovať na rôznych žiackych výstavách, zúčastňovať sa projektoch, tvorivých dielňach a súťažiach.

V tanečnom odbore sa môžete venovať spoločenskému tancu v Tanečnom štúdiu Super, modernému tancu a ľudovému tancu.

V literárno-dramatickom odbore sa naučíte rozvíjať svoje herecké a hudobno-pohybové vlohy, zdokonalíte sa v recitácii, dramatizácii, pantomíme a vyskúšate si účinkovanie v detskom divadelnom súbore Šťastlivec.

Aké sú podmienky štúdia?

Všetci prijatí uchádzači, ktorí sa stanú žiakmi školy dostávajú vyučovacie hodiny v individuálnej, alebo skupinovej forme v časovej dotácii stanovenej príslušným učebným plánom v jednotlivývh odboroch a predmetoch. Žiak prispieva čiastočnú úhradu nákladov spojených so štúdiom.

Platobné údaje:

Číslo účtu v tvare IBAN: SK85 0200 0000 0016 6118 0453.

Do správy pre prijímateľa uveďte meno žiaka.

Kde a kedy sa môžete prihlásiť?

Všetkých záujemcov radi privítame v budove ZUŠ na Štefánikovej ulici (v Dome kultúry) počas talentových skúšok, alebo pri zápise žiakov v prvých septembrových dňoch. Podrobnejšie informácie Vám radi poskytneme aj telefonicky, alebo osobne.